wrz
Opublikował:
Radosław Szarpatowski

mygeneDrogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!

Koło Naukowe Studentów Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – „Mygen” oraz Akademickie Stowarzyszenie Studentów Biotechnologii zaprasza na XIII Ogólnopolskie Akademickie Seminarium Studentów Biotechnologii (OASSB) oraz towarzyszącą temu wydarzeniu III Międzynarodową Konferencję Studentów Biotechnologii (ISCB).

Wydarzenia te będą miały miejsce w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim w dniach 18-20 listopada na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii oraz Wydziale Matematyki i Informatyki. To wspaniała okazja dla studentów na zaprezentowanie wyników swoich prac badawczych i uczestnictwa w międzynarodowym wydarzeniu naukowym. Poprzednia edycja odbywająca się we Wrocławiu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i zgromadziła ponad 240 uczestników.

W tym roku konferencja została podzielona na 6 sekcji tematycznych:

1. Biotechnologia w medycynie.
  2. Biotechnologia roślin i zwierząt.
  3. Biologia molekularna, biochemia i genetyka.
  4. Proteomika i bioinformatyka.
  5. Biotechnologia przemysłowa i ochrona środowiska.
  6. Varia.

Do wygłoszenia wykładów wprowadzających do każdej z sesji tematycznych zaprosiliśmy światowej klasy naukowców. Tegoroczny wykład inauguracyjny przeprowadzi Prof. Claudine Kieda z Orleanu - laureatka Medalu im. Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Nauk w 2009 roku oraz członkini Polskiej Akademii Umiejętności.

Prezentacje i postery należy przygotować w języku angielskim.

Mateusz Kucharczyk
vice-prezes ds. naukowych KNSB „Mygen”