sty
7
2011
Opublikował:
Radosław Szarpatowski

Szanowni Państwo,

 

Jest nam miło poinformować, że dnia 13 grudnia 2010 roku Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła III edycję konkursu na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich pod nazwą „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Konkurs został objęty patronatem honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi. Kapituła Konkursowa wyłoni wyróżniające się opracowania, które zostaną wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar (www.scholar.com.pl), będącym partnerem w projekcie. Dodatkowo zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych brutto.

 

Termin nadsyłania prac upływa 29 lipca 2011 r.

 

Naszemu przedsięwzięciu patronują: www.kulturaludowa.plwww.witrynawiejska.pl. Minione dwie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wśród nadesłanych prac znajdowały się monografie wsi, sagi rodzinne, opowiadania, a nawet wiersze. Laureaci pierwszej edycji mogą już pochwalić się opublikowanymi opracowaniami, a obecnie trwają prace nad książkami tegorocznych finalistów. Każda edycja konkursu zakończona jest uroczystą galą połączoną z promocją wydanych publikacji. Z sylwetkami laureatów i tematyką nagrodzonych dotychczas prac można zapoznać się na stronie internetowej www.fdpa.org.pl.

 

Szczegóły dotyczące konkursu wraz z dokumentacją konkursową znajdują się na stronie internetowej www.fdpa.org.pl. W załączeniu przesyłamy zgłoszenie konkursowe, regulamin i kartę zgłoszeniową.

 

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela: 
Sylwia Konopacka,
e-mail: s.konopacka@fdpa.org.pl
tel. 22 864 03 90; 
fax 22 864 03 61.